Unit090 nasıl okunur?

Yünit sıfır doksan diye okunur.

Unit090 nedir?

Paylaşım kültürünü benimseyen ve yaymak isteyen canlı bir yapıdır. Kullanıcılarına özgürce çalışabilecekleri konforlu ve huzurlu ortamı sunan bir birimdir.

Neden İngilizce isim seçtiniz?

Büyüme hedeflerimiz arasında uluslararası bir firma olmak da var. O nedenle İngilizce bir isim tercih ettik.

Neden Unit ?

Unit kelimesinin Türkçe karşılığı birim. Mekanımızın; farklı disiplinlerle çalışan, farklı bakış açılarına sahip olan kişilerin bir araya geldiği bir merkez olmasını istedik. Burası farklılıkların bir araya geldiği bir birim bizim için. O nedenle birim kelimesinin karşılığı olan unit kelimesini seçip, ismimizi koyduk.

“090” neyi ifade ediyor?

090 Türkiye’nin alan kodu. İlerleyen yıllarda başka ülkelerde, o ülkenin alan koduyla başka Unit’ler açılabilmesi için değişmeyen bir kod türü olsun istedik.

Neyi paylaşıyoruz?

Paylaşımlı ofis dendiğinde kişilerin aklına gelen ilk sorulardan biri. Teknik olarak çalışma ortamını ve ofis imkanlarını paylaşıyoruz. Ama asıl paylaşılanlar bunların çok ötesinde. Kişisel ve mesleki deneyimleri, sosyal ortamı, yaşam felsefelerini, gelen işleri, yeni fikirleri ve dahasını paylaşıyoruz.

Unit090’da kimler var?

Standart ofis ortamlarında çalışmaktan sıkılmış, hayallerinin peşinden koşan, kendi kanatlarıyla uçan şahane insanlar var.

Kuruluş amacınız ve hedefiniz nedir?

Amacımız; yaratıcı, verimli ve ekonomik çalışma alanları tasarlamak ve kullanıcılarımızın, işlerinde daha motive ve verimli olmaları için gereken servis ve altyapıdan fazlasını sunarak, tamamen işlerine odaklanmalarını sağlayarak işlerini kolaylaştırmak. Hedefimiz ise yeni nesil çalışma kültürünü yaygınlaştırıp aslında bize hiç de yabancı olmayan paylaşım kültürünü yeniden canlandırmak. Farklı alanlardan işini tutkuyla yapan kişilerin bir araya gelerek yeni fikirler üretip bunları hayata geçirmeleri için ortam hazırlamak.

Unit090’ı kimler kurdu?

Farklı eğitimler almış, yurt dışında yaşamış, sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmış 2 genç kadın; Ayşe Seda Kürkçüoğlu Gültekin ve Ayşem Gökbayrak Cer.

Paylaşımlı Ofis nedir?

Öne sürdüğümüz yeni ofis anlayışı dünyada co-working olarak adlandırılıyor. Bu çalışma modeline ‘bağımsız ama beraber’ çalışma deniyor. Bu modelde; farklı sektörlerde, benzer düşünce yapısına sahip insanların birbirinden bağımsız çalışma ortamlarında ve paylaşımlı alanlarda bir arada çalışarak sinerji yaratmaları amaçlanıyor. Bu şekilde farklı disiplinlerden birey veya şirketler aynı çatı altında, hem daha ekonomik hem de daha sosyal bir ortamda çalışma fırsatı yakalıyor. Biz bu kelimeyi Türkçeleştirirken paylaşım anlamına yoğunlaştık ve “paylaşımlı ofis” kavramını kullanmaya başladık. Unit090 ekibi olarak en çok önem verdiğimiz ve bir çok şeyin temeli olduğuna inandığımız paylaşım kavramını bu şekilde markalaştırdık.

Hazır ofis ve profesyonel ofis hizmetleri nedir? (‘Private Office’ ve ‘Office Services’ nedir?)

Farklı disiplinlerden şirketlerin aynı çatı altında ama farklı ofis alanlarında çalışma konseptine ‘hazır ofis’ (Private Office) deniyor. Ofislerin temizlik, güvenlik ve internet gibi operasyonel ihtiyaçlarının karşılanmasına da ‘profesyonel ofis hizmetleri’ (Office Services) deniyor.

Paylaşımlı ofis (Co-working Space) ve profesyonel ofis hizmetlerinin (office services) avantajları nelerdir?

Esneklik. Aylık ya da yıllık olmak üzere, istenilen uzunlukta ofis kiralama imkanı sunuyoruz. Sosyal ağ. Yaratıcı ve üretken bir toplulukla aynı çatı altında çalışarak, bir sonraki ekip arkadaşınızı, size destek verecek bir serbest çalışanı, satış kanalı yaratacak diğer şirketleri ve bir kahve içecek dostları bulmanız çok mümkün. Motivasyon. Kahvaltılar, gün ortası sohbetleri, birlikte kutlanan iyi haberler, eğitimler, paneller ve ikramlar sayesinde mutlu ve yaşayan bir ofis ortamı sunuyoruz. Konfor ve ilham. Her bir köşesi özenle tasarlanmış rahat ve sade ofislerimizde uzun süre çalışabilir, dekorasyondaki Unit090 dokunuşlarımızdan bol bol ilham alabilirsiniz. Verimli ve tasarruflu. Ön maliyete girmeden sunduğumuz hazır altyapıyla, yatırım yapmadan en hızlı şekilde hayalinizdeki ofise taşınabilir işinize koyulabilirsiniz.

Minimum üyelik süreleriniz nedir?

Satın almış olduğunuz pakete göre değişiklik gösterebilir ama minimum 1 aydan başlıyor.

Kurulum bedeli ve depozito alıyor musunuz?

Bu sorunun cevabı aldığınız pakete göre değişiyor. Eğer aldığınız paket içerisinde adres gösterme hizmeti de varsa 1 aylık bedeli ve 1 ay tutarında depozitoyu ödeyerek kullanmaya başlıyorsunuz. Bunun dışında başka bir paket aldığınızda ilk ödemenizi yaparak hemen başlayabilirsiniz.

İnternet, ısınma, elektrik su ve içecekler için ek ücret ödüyor muyuz?

Tabii ki hayır. İşin güzel yanı da bu ya zaten.

Üyeliğimizi dondurabilir miyiz?

Üyelik dondurma alternatifimiz yok.

Aylık paketler dahilinde kullanmadığımız bir hizmeti bir sonraki aya devredebiliyor muyuz?

Maalesef paketler dahilinde aylık olarak kullanılmayan hizmetler bir sonraki aya devredilemez ve başka bir hizmet ile değiştirilemez ve birleştirilemez.

Sessiz bir çalışma ortamı sunuyor musunuz?

Sunduğumuz çalışma ortamlarının mümkün olduğunca sessiz olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Fakat kütüphane standartlarında bir sessizlik olması mümkün değil. Aslına bakarsanız tercih ettiğimiz bir durum da değil. Çünkü bu sistemin en güzel yanlarından biri çalışan kişilerin sosyalleşebilmesi. Bu da herkesin birbirine saygılı olduğu bir alanda biraz ses çıkmasına sebep oluyor tabi. ?

Ofis kullanıcıları ziyaretçi getirebilir mi?

Hazır ofis kullanıcıları kendi odalarında diledikleri kadar misafir ağırlayabilirler. Paylaşımlı ofis alanlarında çalışan kullanıcılar, misafirlerini ortak dinlenme alanında ağırlayabilirler. Eğer çalışma ortamında ağırlamak ve birlikte çalışmak isterlerse misafirleri için saatlik 7 tl+Kdv ücret ödemeleri gerekir.

Ofis kullanımında saat sınırlamanız var mı?

Hazır ofis kullanıcılarımız dışındaki tüm kullanıcılarımız Unit090 mesai saatleri içerisinde çalışırlar. Hazır ofis kullanıcıları ofislerini 7/24 kullanabilirler.

Toplantı odasını Unit090’ın çalışma saatleri dışında kullanabilir miyiz?

Kullanabilirsiniz fakat mesai saatlerinin dışındaki kullanımlar farklı fiyatlandırılır.

Toplantı odası rezervasyonlarındaki iptal politikanız nedir?

Rutin uygulamada 3 iş günü öncesine kadar toplantı odanızı ücretsiz iptal edebiliyorsunuz. 3 iş gününden az kaldığında, mücbir sebeplerden kaynaklanan bir durum söz konusuysa, herhangi bir ücret almıyoruz. Bunun dışında kalan sebeplerden kaynaklanan iptallerde, ücret alıyoruz.

Ofisler ne sıklıkta temizleniyor?

Tüm alanlarda, her gün temizlik yapılıyor.

Dolap kiralama hizmetiniz var mı?

Uzun süreli kullanımlar için bazı paketlerimizde dolap hizmetimiz var.

Öğle yemeği servisiniz var mı?

Maalesef yok. Konumumuz oldukça merkezi. Dışardan sipariş verebilir veya çevredeki yerleri denebilirsiniz.

Gün içinde ikramlar yapıyor musunuz?

Normal şartlarda verdiğimiz hizmetlere dahil olmasa da; herkesin ulaşabileceği ortak alanda, zaman zaman atıştırmalık ikramlıklarımız oluyor.

Ofislere evcil hayvan getirebilir miyiz?

İki ekip arkadaşımızın sahip olduğu evcil dostlarımızı, Paşa ve Hera’yı mekanımızda görebilirsiniz. Siz de evcil hayvanınızı tabii ki getirebilirsiniz ama belli bir kapasitemiz olduğu da başka bir gerçek.