Anda Kalarak İçindeki Mucizeyi Keşfet

Eğitmen: Tülay Günal (İletişim Danışmanlığı ve Farkındalık Atölyeleri)
Başlangıç 5 Haziran Salı – Bitiş 10 Temmuz Salı (6 hafta)
Saatler: 10:00-13:00
Kişi Sayısı: 10 kişi

Evrenin sonsuzluğunda her şey bir nokta ile başlar. Yıldızların bir nokta olması, atomun bir nokta olması, tohumun bir nokta olması gibi… Nokta, semiotik olarak bitişi ve başlangıcı temsil eder.
Prensip olarak mandala bir noktadan dairesel döngü ile dışa doğru çoğalarak açılır ve büyüyen motifler, yaşam döngüsünü, ruhun Yaradan’la olan bağlantısını anlatır. Evren bir noktadan ibarettir, dairesel döngü ise sonsuzluktur. Semavi ve batini bütün inanç sistemlerinde bu döngüye rastlarız. Kilise vitrayları, cami çinileri, batıni inançlardaki totem ve tılsımlardaki işaretler evren ve yaradılışı MANDALA ile kutsar.

Mandala Sanskritçe bir sözcüktür, beden ve enerjiyi ifade eder. Mandala çizmek için resim yapma yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Bilinçaltınızdan ve ruhunuzun derinliklerinden dökülen motifler size, sizi anlatır. Mandala yapmak bir çeşit meditasyondur. Stresten arındırır, ruhsal dinginliği sağlar, o anda kalırsınız, karmalarınızla yüzleşirsiniz. Böylece öze yolculuk yaparak ruhsal şifaya ulaşırsınız.

Mandala terapi ile on sekiz saatlik birlikteliğimizde her hafta bir başka benliğimizle yüzleşiyoruz, negatif enerji ve duygularımızdan arınıyoruz, iç çatışmalarımızdan, zihnimizdeki anlamsız gevezeliklerden kurtuluyoruz. Güne meditasyonla başlıyoruz. Mandala çizerek ve boyayarak müthiş bir pozitif enerjiyle içinizden dökülen her şekil ve rengi birlikte yorumluyoruz. Size ait özgün mandalanızla iç sesinizin mesajlarını anlamaya çalışıyoruz. Sorunlarınızı, öfkenizi, kızgınlığınızı, biriktirdiğiniz tortularınızı dışarı atıyor ve arınıyoruz.

Program

1.Hafta
Altın Çiçeğin Sırrı-Mandalanın Sonsuzluk Hikayesi
Dingin Meditasyon-Mandalayla öze yolculuğa çıkmadan önce hazırlık
Mandala ile Kendini Bulma Zamanı
Çizim Analizi

2.Hafta
Ben Kimim-Derinliklere Yolculuk
Şifa Meditasyonu
İçimdeki Şifacı- Mandalayla Bulmak

3.Hafta
Sevgiyle Affediyorum
Sevgi Meditasyonu
Sevgiyle Mandala Terapisi

4.Hafta
Geçmişe Yolculuk-Karmalarımız
Zaman Tüneli Meditasyonu
Mandala ile Zamanda Yolculuk

5.Hafta
Sevgi, Bilgi ve Şifa ile Yaşamak
Dingin Meditasyon
Sevgi ve Bilgiyi Mandalayla Bulmak

6.Hafta
Ne Biliyoruz Ki?
Anda Kalma Meditasyonu
Anda Mandala

Katılımcıların yanında olması gerekenler
1. Pergel
2. 2B Kurşun kalem
3. Silgi
4. Kalemtraş
5. Muhtelif renklerde keçe uçlu kalemler
6. Maker kalemler ya da fineliner pen
7. Arzuya göre metalik kalem (davetiye yazımında kullanılan)
8. Resim kağıdı (A4 boyutunda)

Tülay Günal Kim?

Ankara Gazi Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde lisansını, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde ise yüksek lisansını yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Televizyon Enstitüsü’nde Stüdyo Hamburg GmbH-Anadolu Üniversitesi kültür işbirliği çerçevesinde belgesel film eğitimi aldı. Halen, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde doktora çalışmaları devam ediyor. Tasarım Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmeni, Ekonomik Panorama Dergisi’nde muhabirlik, Ekonomist Dergisi’nde medya haberleri editörü olarak çalıştı. Daha sonra ilk özel tv Interstar (MagicBox) da Arda Uskan ve ekibine katılarak özel haber muhabiri, Anahtar programında muhabir- yapımcı oldu. 1993 de ATV haber koordinatörlüğü, 1994 de Kanal D ‘de yayınlanan Rüstem Batum’la 360 derece de yapımcı, yine Atv için Medyavizyon programının yapım ve yönetmenliğini yaptı. 1996’da IOOC’nin sponsorluğunda usta şeflerden Türk Mutfağı belgeseli çekti. 1998 de Star Tv de Pınar Türenç’le 8. Gece’nin yapımcılığını üstlendi. 2000 de Fil Production’ı kurdu çeşitli tanıtım ve reklam filmleri hazırladı. Bu tarihlerde eğitim sektörü ile tanıştı. Maltepe Üniversitesi , Yeditepe Üniversitesi, Beykent üniversitesi, Arel Üniversitesi İletişim Fakültelerinde branş dersleri verdi.

Chi Dergisin’de kişisel gelişim ve feng shui üzerine yazılar yazdı. MBV’ da Usui Shiki Ryoho ( Reiki I. II. III master) ve Magnified Healing ( Kwan Yin ) enerjilerine uyumlanarak uluslararası sertifika aldı. Kryon öğretisi, taş eğitimi, feng shui çalışmaları da eğitimi süresince devam etti . Süha Ertekin’in öğrencisi olarak Tai Chi Chuan eğitimi aldı. Halen Osho’nun öğrencisi olan üstat Taner Tarım’la Yoga eğitimine devam etmektedir.

*Kurstan bağımsız olarak BARAKA ve SAMSARA belgesel gösterimleri yapılacaktır.
*Salı günleri haricinde talep oluşması halinde Perşembe (14:00-17:00) ve Cumartesi (14:00-17:00) saat aralıkları alternatif olarak belirlenmiştir.
*Gün içinde su, çay, bitki çayı ikramı; mandala çizimi sonrasında değerlendirme aşamasında atıştırmalık ikramı yapılacaktır.
*On sekiz saatlik program sonunda katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.

BİLET AL